İstanbul Fotoğrafları

Çekergezer

En güzel İstanbul Fotoğrafları

 

İstanbul Fotoğrafları Kız Kulesi uzun pozlama Maiden Tower Exposure Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları

İstanbul fotoğrafları ve gezilecek yerler başlıklı blog olma yolunda ilerleyen bir sayfa

Tabii herkes gibi ben de Galata Kulesi fotoğrafıyla başladım

Hayır neyi var ki Galata Kulesi fotoğrafı çekmenin. Elbette şimdiye kadar çekilmiş milyonlarca fotoğrafı vardır. Bu gözünüzü korkutmasın çünkü bu güne kadar çekilmiş bir tek Çekergezer Galata Kulesi fotoğrafı var o da şu yukarıdaki. Yani demem o ki önemli olan sizin bakış açınızdır. Onlarca kez fotoğrafı çekilmiş olsa da siz olaya farklı bir boyut kazandırabiliyor musunuz? Bence önemli olan budur.

Günümüzde 1.5 milyar instagram kullanıcısı var. Bu da demek oluyor ki 1.5 milyar fotoğraf çekmeye yarayan cihaz aktif olarak kullanılıyor. Hal böyle olunca her dört insandan birinin elinde bir fotoğraf makinası olduğunu varsayarsak dünya üzerinde çekilmemiş çok az fotoğraf olduğunu öngörmek çok da abartılmış bir yaklaşım olmasa gerek. Tam da bu sebepten dolayı “en çekilmemişi ben çekçem” çabası ile enerjimizi boşa harcamaktansa, o enerjimizi tüm koşulları ile bir fotoğrafı en iyi şekilde çekmeye harcamak en mantıklısı olacaktır.

İstanbul fotoğraf mekanları, İstanbul gece fotoğrafları en güzel hangi noktalarda çekilir ve dahası

İstanbul Fotoğrafları Kız Kulesi uzun pozlama Maiden Tower Exposure Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları

Liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra birkaç seyahat haricinde gitme fırsatım olmadı. Ne zaman ki fotoğrafa olan ilgim artmaya başladı, “neden benim de İstanbul fotoğraflarım olmasın” sorusunu kendi kendime sormaya başladım.  İstanbul öylesine zor, öylesine karmaşık, öylesine ürkütücü bir şehir ki, şimdiye kadar hep gözümü korkuttu. Bunca olumsuzluğuna rağmen her fotoğraf çeker gibi ben de içten içe İstanbul fotoğraflarım olsun istedim. Sonunda cesaretimi toplayıp bir yerinden başlamak gerektiğine karar verdim.

Siyah Beyaz İstanbul

İstanbul Fotoğrafları is loading

İnsanın yanında bir fotofirendi olunca bu güzel çekim anlarının da dondurulmuş kareleri oluyor bir iki

Siz de İstanbul çekimlerime eşlik etmek ister misiniz?

Öyle bir iki gitmeyle bitecek bir şehir değil elbette. Her fırsatta -ki bunun için fırsatı yaratmak gerekiyor- çantamı alıp Ankara’dan birkaç günlüğüne İstanbul seferleri düzenlemeye başladım. Evet. Siz de İstanbul’a gelmeme bir sebep olmak ve geldiğimde çekimlerime eşlik etmek istiyorsanız bana ulaşın planlamasını birlikte yapalım. Fotoğrafları birlikte çekelim. Sizin güzel İstanbul fotoğraflarınız, benim de sayenizde bilmediğim yerleri kolay keşfederek, bir İstanbul arşivim olsun:)

İstanbul’da Gün Batımı

İstanbul’da gün batımı çekmek ayrı bir keyifmiş. Tam da herkesin mesaisini bitirip evlerine gitme telaşesinin başladığı saatlerde, siz keyifle gün batımını bekleyip fotoğraf çekiyorsanız orası bir başka keyif oluyormuş bunu test ettim. Telaşe ve fotoğraf kesinlikle bir arada olacak işler değil.

İstanbulut

Bulutların yeri her zaman ayrıdır. Eğer fotoğrafa çıktığımda havada bulut varsa kendimi şanslı hissediyorum. O günün daha bir güzel geçeceğini düşünüyorum, işlerimin daha bir rast gideceği hissi uyanıyor içimde. Öyle bi’ şeyler işte

İstanbul’a Küsenler

Belgrad Ormanları

5 6 votes
Article Rating
24
0
Az çok demeyin... Yorum yapmadan geçmeyin :)x

Pin It on Pinterest

Share This