Çocuk Fotoğrafları

Çekergezer

Dış çekim pozları anne çocuk fotoğrafları sürekli güncellenen dış çekim çocuk bebek konseptleri 1 yaş dış çekim 2 yaş dış çekim fotoğrafları ve daha fazlasını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Dış Çekim Çocuk Fotoğrafları

Daha fazla konsept bebek fotoğrafları, dış çekim aksesuarları ve özel tasarım kıyafetler için yeni açılacak sayfamızı bekleyiniz…

1 yaş, 2 yaş, 3 yaş ve daha büyük çocuk dış çekim fotoğrafları kompozisyon fikirleri ve dahası

Konsept bebek fotoğrafları zor çekimlerdir. Sabır gerektiren işlerdir. Çocuklarla iyi anlaşmak gereklidir. Onların dilinden anlayabilmeli suyuna gidebilmelisiniz. Özellikle dış çekim bebek fotoğrafları oldukça dikkat gerektirmektedir. Genellikle talep edilen çekimler 1 yaş dış çekimleri ya da 2 yaş dış fotoğraf çekimleri olduğundan fotoğrafçının ve anne babanın çekimler esnasında hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki çocuğun sağlığı her şeyden önce gelmektedir.

Bebek dış çekim fotoğraflarında nelere ihtiyaç duyulur?

Anne babalar internette gördükleri bebek fotoğrafları gibi, kendi çocuklarının da fotoğrafları olsun isterler. Fakat benzer mekanlarda kendi çektikleri fotoğrafların o gördükleri fotoğraflar gibi olmadığını fark ettiklerinde biraz hayal kırıklığına uğrarlar. İşte böyle durumlarda devreye profesyonel fotoğrafçılar girer. Öncelikle konsept bebek çekimleri için, fotoğrafı çekilecek çocuklara özel tasarlanmış konsept bebek kostümleri edinmeleri gerekmektedir. Ya da bu işle uğraşan profesyonellerin ellerinde çocuk fotoğraf çekim aksesuarları bulundurmaları gerekmektedir.

Her mekan çocuk dış çekimleri için uygun hale getirilebilir

Eğer elinizde orta düzeyde bir DSLR kamera ve iyi bir objektifiniz var ise siz de harikalar yaratabilirsiniz. Burada önemli olan objektifinizin kalitesidir. Hızlı bir objektif ile (1,8 diyafram ve daha açık bir değere sahip) ve birazcık yaratıcı düşünce ile istediğiniz kareleri elde edebilirsiniz. Elbette sadece fotoğrafı çekmekle iş bitmiyor. Sonrasında aydınlık odada fotoğrafları düzenlemeniz gerekir. Düzenleme derken maniplasyondan (olmayan görüntüyü ekleme, fon oluşturma, kıyafet giydirme vb) bahsetmiyorum. Eğrilikleri giderme, renkleri daha göz alıcı bir hale getirme, ufak toz alma işlemleri (noise reduction) ve buna benzer minik dokunuşlar.

0 0 votes
Article Rating
4
0
Az çok demeyin... Yorum yapmadan geçmeyin :)x

Pin It on Pinterest

Share This