Sorgun Göleti Tabiat Parkı

Çekergezer

 

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Sorgun Göleti Kamp Alanı Sorgun Göleti Mangal Sorgun Göleti çadır Sorgun Göleti fotoğrafları Çekergezer Hakan Aydın

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Ankara’nın, Güdül ilçesi sınırları içindeki Sorgun beldesinde yer almaktadır. Sorgun Göleti Tabiat Parkı yaklaşık 50 hektarlık bir alana sahiptir.

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Fotoğrafları

Parkın etrafı geniş yeşillik alanlar, göletler ve en güzeli de karaçam ormanları ile çevrili.  Peki bu Sorgun Göleti Tabiat Parkı nerede?

Sorgun Göleti’ne Ankara’dan iki yolla ulaşılabiliyor. İlki Ankara-Ayaş yolundan Güdül’e ulaştıktan sonra Kamanlar, Yeşilöz ve Sorgun Beldeleri’nden geçerek kampa ulaşabiliyorsunuz

İkinci yol ise Ankara İstanbul çevreyolunun 60. kilometresinden Güdül yoluna saparak Kırımcı, Hüyük, Kınık ve Sorgun beldesi üzerinden gidilebiliyor.

Zamanınız varsa bu yolu tercih edebilirsiniz. Hem ücretsiz hem de daha fazla yer görebilme imkanına sahip olursunuz.

Kampa gelmeden önceki son yerleşim yerinin genel bir görüntüsü ve hemen ardından kamptaki bir göletin 8 fotoğraftan oluşan panoramik görüntüsü. Bunun gibi irili ufaklı göller mevcut. 

Sorgun Göleti Tabiat Parkı Sorgun Göleti Kamp Alanı Sorgun Göleti Mangal Sorgun Göleti çadır Sorgun Göleti fotoğrafları Çekergezer Hakan Aydın

Sorgun Göleti kamp alanında neler var onlardan da bahsedeyim biraz. Alan içerisinde muhtelif yerlerde iki adet çeşme gördüm. Bu çok faydalı. Tuvaletler ve mescit bulunmakta, güvenlik var, piknik masaları ve çadır kurmak için alanlar var. En güzeli de cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde doğa ile iç içe harika yürüyüş yolları var.

Alışık mıdır bilemiyorum ama bu arkadaş bana o kadar güzel modellik yaptı ki anlatamam.

Önceleri biraz ürkmedim dersem yalan olur ama sonradan epey bi arkadaşlık kurduk.

Sanırım şu dönemde kimsenin gelmemiş olması da etkili olmuş olabilir. Resmen insanı özlemişler

Çok kısıtlı bir zamanda gittiğim için uzun uzadıya fotoğraf çekemedim. Zaten bu gidişim yıldız pozlama amaçlı bir keşif gezisiydi. Bir daha ki gidişimde daha ayrıntılı fotoğraflar ile bu sayfayı güncellerim elbette. Ayrıca pandemi sebebiyle çadır olayına şimdilik müsade etmiyorlarmış. Bu bilgiyi de paylaşmış olayım.

Sorgun Göleti Ankara arası kaç km merak edenler için de yaklaşık olarak 100 km olduğunu söyleyebilirim. Benim gittiğim zaman kimse ücret sormadı fakat Sorgun Göleti giriş ücretleri diye aratınca bir fiyat tarifesi çıkıyor.

Araç girişi 33, çadır kamp günlük 45, misafirhane için de günlük 130 lira gibi rakamlar mevcut. Sorgun Göleti balık avlamak için ideal bir mekan. Sazan ve alabalık olduğuna dair yazılar okudum. Kendim test etmedim

Sorgun Göleti mangal yakmak için de ideal bir mekan. Gittiğimde çimler üzerindeki mangal izlerini gördüm. Keşke Yedigöller kamp alanında olduğu gibi variller olsaydı. Doğa biraz tahrip edilmiş.

Karacaören Barajı

Yedigöller

Serçe Koyu

Serçe Limanı Fotoğrafları Taşlıca Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Gezgin Fotoğrafçı

5 6 votes
Article Rating
3
0
Az çok demeyin... Yorum yapmadan geçmeyin :)x

Pin It on Pinterest

Share This