Taşlıca Köyü Marmaris Gezi Rehberi

Taşlıca köyü diye isim verirlerken boşuna vermemişler. Gerçekten de bol bol taş olan bi köy Marmaris Taşlıca köyü. Köydeki tüm evler taştan yapılmış. Zemin o kadar taşlık ki bir ev yapmak için kazılan subasmandan çıkan taşlar bütün evin inşaatına yetiyormuş. Çok güzel bir köy. Tamamını dolaşma fırsatı buldum. Taşlıca Köyü Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Gezgin FotoğrafçıBu araba da ne kahrımı çekti arkadaş :)

Döndükten sonra biraz araştırma yaptım da, ev fiyatları, arsa fiyatları falan oldukça uygun geldi gözüme. Hayatımın geri kalanını geçirmek için çok uygun bir köy. Yani ne ararsan var. Denize yakın, sakin, ucuz, daha ne ister ki insan :)Sonrasında öğrendiğim bilgiye göre bu köyde yakın zamana kadar su sıkıntısı mevcutmuş ve kuyulardan sular eşek sırtında getiriliyormuş. Su geldikten sonra da eşekler boşa çıkmış zira hiçbir yerde görmediğim eşek popülasyonunu burada görme şansım oldu :) Onlar da yılkı atları kaderine maruz kalmışlar sanırım. Köyün içerisinde arabayla bir tur attım ve yol beni bir gölete çıkardı.Taşlıca Köyü Eşek Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Gezgin FotoğrafçıYolda başı boş dolaşan eşekler ve sıpaları dikkat çekiciydi.

Muhtemelen sudan yana sıkıntı duyan halkın hayvanlarını sulamak için suni olarak oluşturduğu bir sulama göleti olsa gerek. Büyükbaş hayvanların su kenarlarında verdiği görüntü kayda değerdi :) Bir kaç fotoğrafını çekmeden geçemedim. Etrafta hiç insan olmamasından dolayı da göletin hikayesini öğrenemedim maalesef. İnek ve buzağıların göl kenarı keyifleri beyde yoktu vallahi :)Taşlıca Köyü inekler Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Gezgin Fotoğrafçı

Marmaris Gezi Rehberi yazım ilginizi çekebilir

Gezi yazıları ve fotoğraflar için siteme abone olabilirsiniz. Marmaris Gezi Rehberi Taşlıca Köyü Marmaris gezi yazısı için görüş ve taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bana ulaşabilirsiniz.

Son gezi yazılarım