Yuvaköy Ankara, Türkiye

Bu hafta sonu Yuvaköy gezimden çok da umutlu değildim fotoğraf açısından. Zira bulut yoktu. Kar yağmamıştı epeydir. En azından yürüyüş olur diye düştüm yollara. Zirveye doğru ilerledikçe erimeyen karlar güzel manzaralar vermeye başladı. Derken arkadan bi araba yaklaştı. Bi selam verdim ve durdurdum. En fazla bi km. daha gidersiniz sonrası çıkmaz araba dedim. Yok bizim araba heryerden çeker. 5g çeker. Jeep bizimkisi vari söylemlerde bulunup devam ettiler. Bu arada ilk kez bi arabayla karşılaştım. Sanırım meşhur etmeye başladım bu mekanı ?

Yuvaköy, Ankara

Yuvaköy, Ankara

Neyse yürümeye devam ettim ben ama böyle bi zevk yok arkadaşlar? Trekking için öyle bütçe ayırmaya, uzaklara gitmeye falan gerek yok. Üzerinize sağlam kıyafetler alıp, uygun da bi ayakkabıya sahipseniz mekan şahane. Outdoor ayakkabı olmazsa olmaz ama ?

Yuvaköy, Ankara

Kimse yok, araba şehir gürültüsü yok, karbondioksit yok, bolca temiz hava, kuşlar ve huzur var.  Belki ayı çıkabilüü

Tam da dediğim gibi bir km. daha yürüdükten sonra 5g çeker arabayı kara saplanmış bi durumda gördüm yaklaştım yanlarına. Ne iş. Naapiyonuz bakem burda dedim Mesaj alındığı için fazla üzerlerine gitmedim tabii.

Yuvaköy, Ankara

Yuvaköy, Ankara

Dönüşte gördüm bi traktör bulmuşlar da arabayı çıkarıyorlardı. Ne çıkarıyoruz burdan. Eğer bi traktörün yoksa macera peşinde koşmicaksın

Yuvaköy, Ankara

Ankara, Türkiye

Ankara, Türkiye

Ankara, Türkiye