Mega Italya Lucca

Mega Italya turunda göreceğiniz şehirler, yazılarım, fotoğraflar ve tam tur programı için tıklayınız

Mega Italya serisine başladığımda bahsetmiştim. Konaklanacak oteller genelde şehir dışında oluyor diye. Floransa Bölgesinde de kaldığım Hotel Marrani Floransa’ya 45 kilometre uzaklıkta, kuş sesleriyle uyandığım çok huzurlu bir oteldi.  Merkeze geliş gidişlerde biraz zaman harcıyordum ama yine de çok güzeldi. Bilmediğin bir şehrin banliyölerinden hareket edip, şehir merkezine ulaşmak, doğa manzaraları açısından oldukça tatmin ediciydi. Yaw he he Polyanna :)

www.cekergezer.com ÇekerGezeR Hakan Aydın Mega Italya Lucca

Floransa’dan Lucca’ya gidiş – Yol Manzaraları – Saman Balyaları

Hotel Marrani’ye giderken yol üzerinde ayçiçeği tarlaları görmüştüm fakat akşam üzeri olduğu için durup çekebilme gibi bi şansım olmadı. Rehberle konuşup sabah Lucca’ya giderken çekelim şurda bi kaç kare dedim. Uyumlu bir grup olduğundan kimseden olumsuz bir tepki gelmedi hatta benim gibi bi kaç kişi istekli bile oldu :) Seviyorum böyle olunca.

www.cekergezer.com ÇekerGezeR Hakan Aydın Mega Italya Lucca

Lucca’dan Pisa’ya hareket

Ama şu fotoğrafçılık dünyasında öğrendiğim bi şey varsa o da kesinlikle kadrajı gördüğün zaman çek. Dönüşte çekerim asla işlemiyor. Sabah aynı mekanın önünden geçerken maalesef çok dar bir yol ve akan trafik yüzünden otobüsün durması imkansızdı ve ben çekemedim. Anca, şoförün benim derdimi anlayıp da tarlanın önünden geçerken biraz yavaşlamasıyla, hareket halinde otobüsten bir kaç kare çekebildim.

www.cekergezer.com ÇekerGezeR Hakan Aydın Mega Italya Lucca

Florsansa’dan Lucca’ya gidiş – Yol Manzaraları – Ayçiçeği Tarlası

Kısaca akılda kalanlar; tam anlamıyla orta çağ dokusunun korunduğu bir kasaba. Etrafı Rönesans döneminden kalma surlarla çevrili, içeri girebilmek için üç kapısı bulunan, UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde olan, Toskana bölgesinin bir şehri. Burada dikkatimi çeken bisikletlerin yoğunluğu oldu. Şehrin içinde araba kullanmak yasak olduğundan genç yaşlı herkesin altında bir bisiklet mevcut.

www.cekergezer.com ÇekerGezeR Hakan Aydın Mega Italya Lucca

Lucca Yaz Festivali

Fazlaca tarih ve mimari olduğundan benim dikkatimi çekmeyi başaramadı bu İtalyan kasabası. Dar sokaklarında dolaşırken gözüme ilişen bir müzik festivali ilanı oldu. Geldikten sonra araştırdım ki, çok meşhur bir festivalmiş ve Lucca’nın o dönemde görülmesi gerektiği konusunda bir sürü yazı okudum. Gidecekler olursa belki bu tarihe denk getirmek isteyebilir. 2017 festivali Eylül ayındaymış. Buraya 20 kilometre mesafede Pisa şehri var. Bu iki kasaba için yarımşar günden bir gün yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

www.cekergezer.com ÇekerGezeR Hakan Aydın Mega Italya Lucca

Pisa Lucca Ayrımı

Maga italya turuna Pisa kulesi yazımla devam etmek için tıklayınız

Mega Italya turunda göreceğiniz şehirler, yazılarım, fotoğraflar ve tam tur programı için tıklayınız

Altta bulunan kısıma Mega Italya Lucca yazımla ilgili yorumlarınızı ve yazılarımdan haberdar olabilmeniz için blog sayfama abone olmanızı bekliyorum…

Bana ulaşın