Bozburun Köyü, Marmaris Gezi Rehberi

Bozburun fotoğrafları burada

Marmaris Bozburun Köyü, Selimiye’ye 15 dakika, Marmaris’e bir saatlik bir mesafede bulunmaktadır. Marmaris’in diğer köylerinde olduğu gibi Bozburun Köyü de oldukça popüler bir turizm noktası haline gelmiş. İçini dolaşınca diğer köylere nazaran daha gelişmiş olduğunu fark ettim. Etrafta tersane denemeyecek büyüklükte tekne onarım bakım alanları, büyükçe bir yat limanı mevcut.

Bu bölge için tavsiyemdirBu bölgedeki yerleşim yerleri içerisinde bence konaklamak için en ideal köy. Hem konaklama hem yemek konusunda Selimiye kadar pahalı değil, daha fazla seçenek mevcut,  Tekne turu için daha fazla imkan sunuyor. Akşamları çıkıp dolaşmak için çok güzel bir sahili ve sahil kenarı mevcut. Doğasıyla dokusuyla sevdiğim bir bölge olarak kayıtlarıma geçmiş bulunuyor.Bozburun Köyü Marmaris Muüla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları Gezgin Fotoğrafçı www.cekergezer.com

Selimiye’de konakladığım sürede bir akşam yemeği için de Bozburun’u tercih ettim. Girişte arabayı park ediyorsunuz ve sahil boyunca yürüyerek kendinize en uygun gördüğünüz restoranı arıyorsunuz. Toplamda bir kilometrelik keyifli bir sahil yürüyüşü oluyor. Ben en sonda bulunan Kandil restoranı gözüme kestirdim ve orada yedim. Ortalama fiyatları, yüksek kalitesi ve doyurucu bir menüsü vardı.Bozburun MBozburun Köyü Marmaris Muüla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları Gezgin Fotoğrafçı www.cekergezer.com www.cekergezer.comarmaris Muüla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları Gezgin Fotoğrafçı www.cekergezer.com www.cekergezer.com

Akılda kalan kısmı ise :) Yemeği yedim hesabı istedim. Adisyon geldi açtım baktım. Satır satır yediğim içtiğim yazıyor ve karşısında da fiyatları var ama en altta toplam yok. Neredeyse 10 satırlık bir toplama işlemi yapmam gerekiyor :) o sırada garson geldi ve yaa bunun toplamasını neden bana bıraktınız dediğimde :) abi arkasını çevir orda toplamı dedi.

Gezi yazıları ve fotoğraflar için siteme abone olabilirsiniz. Marmaris Gezi Rehberi  Bozburun Köyü gezi yazısı için görüş ve taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bana ulaşabilirsiniz.

Son gezi yazılarım