Söğüt Köyü Marmaris Gezi Rehberi

Söğüt Köyü için öncelikle hemen şunu belirteyim ki navigasyona inanarak Thyssanos antik kentini ziyaret etmeye kalkmayın. Ben gittim. Evet aradığınız yere geldiniz dedi ve ben etrafıma baktığımda ne bir antik kent, ne bir kalıntı ne de herhangi bir buluntu göremedim. Orada gördüğüm birine sorduğumda ise şurda bi kale var onu mu diyon dedi ama orası da değildi maalesef.Söğüt Köyü Fotoğrafları Gün Batımı Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları Gezgin FotoğrafçıŞu ilerideki köy var ya işte o Söğüt Köyü olması lazım :)

Haritadan inceleyince Thyssanos Antik Kenti diye bir yer var ve Söğüt köyünde bulunuyor ama ben görebilme şerefine ulaşamadım. Bulan gören olur da buraya yazarsa çok mutlu olurum elbette.Söğüt köyünün en dikkat çeken özelliği muhteşem bir gün batımına sahip olmasıydı. Daha önceden ufak tefek bilgilere sahiptim burada gün batımı çekmelisin şeklinde ama bu kadar güzel olabileceğini tahmin etmemiştim. Karşısında Yunanistan Simi adası belli belirsiz görünüyor. Adaların yerleşimi gün batımında güzel bir manzara veriyor.Söğüt Köyü Fotoğrafları Gün Batımı Marmaris Muğla Türkiye Çekergezer Hakan Aydın Fotoğrafları Gezgin FotoğrafçıGün batımları her daim güzeldir

Ayrıca keçiboynuzu ağaçları mevcut. Çok severim. Yol üzerinde satan teyzeden bir torba keçiboynuzu aldım ve gün boyunca yedim. Çok tazeydi. Bazıları olur ya kuru, taş gibi. Bu öyle değildi. Yumuşacık ve bol etli :)) Bi de bana diyolar ki yazılarında yeme içmeden bahsetmiyorsun. Nasıl bahsetmiyorum işte bak :) Valla o kadar makbul bir yiyecek ki tam fotoğrafçı yiyeceği. Az yer kaplıyor, bozulmuyor, taşıması kolay ve gün boyu tok tutup bol enerji veriyor.

Gezi yazıları ve fotoğraflar için siteme abone olabilirsiniz. Marmaris Gezi Rehberi  Söğüt Köyü gezi yazısı için görüş ve taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bana ulaşabilirsiniz.

Son gezi yazılarım

Sille Fotoğrafları

Sille Fotoğrafları

Konya gezilecek yerler 5000 yıllık Sille köyü Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemi izleri taşıyor, Selçuklu ilçesine bağlı

read more
Şivlilik

Şivlilik

Konya’da Şivlilik geleceği. Yüzyıllardır devam eden bir gelenek Şivlilik. Şimdiye kadar hiç dıuymamış olmam da cabası

read more

Pin It on Pinterest

Share This